Dětský domov a Školní jídelna, Přerov, Sušilova 25

Aktuality

Lyžařský výcvik - leden 2020


V lednu jsme se zúčastnili již po několikáté lyžařského výcviku při organizaci EuForAll o.s., která je našim klíčovým dlouhodobým partnerem a díky ní se naučilo lyžovat nespočet dětí z dětských domovů. Lyžování probíhalo v Přemyslově, kde jsme se dopravovali z blízké chaty Sokolka skibusem. Celkem tento pobyt absolvovalo 8 dětí. Pořídili jsme i zánovní lyže, lyžáky a helmy za přispění Technických služeb města Přerova, s.r.o.


Vánoční besídka v dětském domově


V předvánočním čase se u nás konala besídka spojená s nadílkou pro děti. Vychovatelé si společně s dětmi připravili vánoční, leč i zábavný program pro všechny pracovníky DD. Společně jsme tedy nasáli vánoční atmosféru a popřáli si vše dobré do nového roku 2020.


Strom splněných přání v Galerii Přerov


V pátek 20.12.2019, pár dní před Štědrým dnem, proběhlo předávání dárků pro děti z dětského domova z Přerova. Celá akce se odehrála pod záštitou paní Jarmily Řezníčkové, managerky zdejšího obchodního domu. Všem dárců ze srdce děkujeme a budeme se těšit na Vánoce u stromečku v Galerii Přerov i příští rok.


Jmenování nového ředitele dětského domova


Od 1. prosince 2019 byl jmenován do funkce ředitele Dětského domova a Školní jídelny, Přerov, Sušilova 25, Mgr. Luděk Doležel, který vystřídal ve funkci dlouholetého ředitele zařízení Mgr. Jana Pavlase.


Rozloučení se školním rokem


Při teplotě nad 30 st. C jsme se společně setkali se všemi dětmi na dvoře domova, kde proběhlo slavnostní společné rozloučení se školním rokem. „Odcházející“ strejda ředitel popřál všem dětem krásné prázdniny, zdůraznil nutnost dbát na bezpečnost při letních aktivitách a odměnil krásnými hodinkami nejlépe mezi dětmi hodnoceného chlapce z první rodinky. Vychovatelé pak provedli spíše veselé individuální hodnocení každého dítěte a pak už program patřil ukázkám, které si děti připravily pro své pobavení. Na závěr nesmělo chybět sladké občerstvení z dílny tety Dominiky.


Canisterapie - ukázková hodina


Už dlouho v našem zařízení nebyli „hafáci“, takže jsme souhlasili s návštěvou a provedením ukázek agility a polohování, s čímž se doposud některé naše děti nesetkaly. V pondělí 24. června 2019 jsme přivítali početnou smečku i s jejich cvičiteli a dětičky mohly shlédnout ukázky práce s těmito zvířecími kamarády a také na vlastní kůži vyzkoušet, jak bezprostřední blízkost a dotyk zvířete dokáže člověka uklidnit.


ORIZARO - pohádkovým lesem


V sobotu 15. června 2019 panovaly v Přerově teploty „třicítky“, přesto se ale tety vypravily s dětmi z první rodinky k přerovské Velké Laguně, kde Klub českých turistů odbor TOM Lišáci Přerov uspořádal pro děti další ročník této zábavné akce, při níž děti procházejí určenou trasou a plní na deseti stanovištích úkoly.


Turnaj v přehazované a stolním tenise


V sobotu 8. června 2019 jsme přijali pozvání DDÚ, SVP, ZŠ a ŠJ Olomouc, sv. Kopeček k účasti na turnaji v přehazované a stolním tenise. Na akci jsme vypravili smíšené družstvo čítající osm jedinců ochotných podstoupit klání s dalšími zařízeními. Ačkoliv nejsme příliš trénováni v přehazování míče přes síť, vybojovali jsme z celkového počtu šesti týmů nakonec skvělé druhé místo. Ze soutěže o nejlepšího hráče stolního tenisu jsme si dokonce přivezli vítězství. Ač se děti dnes do účasti na společných aktivitách příliš nehrnou, byli nakonec všichni spokojeni, že se do Olomouce vypravili.


Přerovský festival dračích lodí


Naši nejmenší se byli podívat v sobotu 25. května 2019 u Velké Laguny, kde probíhaly závody dračích lodí. Spíše než vlastní závody zajímal ale naše chlapce doprovodný program.


Výstava kaktusů a sukulentů


Na výstavu kaktusů a sukulentů jsme se byli podívat v neděli 19. května 2019.


Den dětí s S1 Center Přerov


K obchodnímu centru na Lipenské ulici v Přerově (u Kauflandu), kde probíhaly na zastřešeném pódiu animační programy včetně okolo rozmístěných stanovišť pro různé hry a soutěže vyrazila skupina menších dětí v pátek 17. května 2019


Oslavy dne vítězství


Středa 8. května 2019 patřila také oslavám souvisejícím se státním svátkem. Jiná skupina dětí zůstala v Přerově a zúčastnila se oslav Dne vítězství a 74. výročí Ppřerovského povstání na Želatovské ulici, kde si děti prohlédly vystavenou vojenskou techniku včetně vybavení Hasičského záchranného sboru a zatleskaly vystupujícím tanečním skupinám.


Výlet do Teplic nad Bečvou


Ve středu 8. května 2019 využily děti z první rodinky krásného počasí a vypravily se na výlet. Po delší době se zajely podívat do Teplic nad Bečvou, kde samozřejmě po příjemné procházce vystoupaly až ke známé propasti, odkud výpravy zamířila do města Hranice a pak vlakem zpátky do Přerova.


Barvám neutečeš


V sobotu 4. května 2019 se naše děti zúčastnily oblíbeného zábavního běhu v Olomouci známého pod názvem Barvám neutečeš. I když bylo chladno, barvy na obličejích a tričkách nakonec celou atmosféru rozsvítily.Kontakt

Dětský domov a Školní jídelna, Sušilova 2392/25, 750 02 Přerov

Telefon:603 529 682
607 052 377
Email:reditel(zavináč)ddprerov.cz
info(zavináč)ddprerov.cz
IČO:63701332
Datová schránka:ws8gnkb
Číslo účtu:3131831/0100
Zřizovatelem zařízení je Olomoucký kraj

Krajský úřad Olomouckého kraje
Odbor školství a mládeže
Jeremenkova 40a
779 00 Olomouc

Přihlášení pro zaměstnance
Designed by Jakub Navařík 2016